6 rzeczy, które musisz wiedzieć o condohotelach

Condohotel z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny wśród ludzi, co nie zmienia faktu, że dla wielu nadal jest owiany tajemnicą. Czym ten obiekt jest i dlaczego przyciąga do siebie tylu ludzi?

Po pierwsze, definicja

Definicja powinna jasno pokazywać, czym dany przedmiot czy obiekt jest. Nasz obiekt nie ma jednak oficjalnej definicji. Można jednak znaleźć informacje, że condohotel jest budynkiem łączącym zbiór jednostek mieszkalnych (condominium) z hotelem.

Czyli jak to się ma w praktyce?

Deweloper, który zbudował obiekt, sprzedaje mieszkania poszczególnym właścicielom prywatnym czy firmom, którzy korzystają z nich, jak im się żywnie podoba – mogą tam zamieszkać, gdyż są to normalne, dość duże mieszkania z pokojami sypialnymi i aneksami kuchennymi lub je udostępnić innym, np. turystom.

Właśnie, jakie są funkcje condohotelu?

Jak było wcześniej wspomniane, w tym obiekcie można mieszkać na stałe. Swoje mieszkanie można również wynajmować innym osobom zainteresowanym przebywaniem w nim przez określony umową czas. Budynki te powstają najczęściej w miejscach atrakcyjnych, przyciągających wielu turystów, dlatego wielu ludzi nie zatrzymuje się już w tradycyjnych hotelach, tylko wynajmuje na kilka dób opisywany obiekt.

Condohotel jako obiekt turystyczny

Lokal ten najczęściej posiada 4 czy 5 gwiazdek, co oczywiście przekłada się na luksus korzystania z jego usług. Często występuje jako popularny holiday resort.

Jak sprawa wygląda z finansami?

Sprawy finansowe wyglądają jak z tradycyjnym mieszkaniem – wszystkie opłaty związane z utrzymywaniem kompleksu i mieszkania oraz podatkami ponosi właściciel jednostki. Jeżeli mieszkanie komuś wynajmuje, to ta osoba dba o takie same koszty utrzymania, nie wliczając podatku od nieruchomości.

Inwestowanie w condohotele

Popularnym sposobem na powiększenie kapitału jest zakup apartamentu w takim obiekcie – zamiast ryzykować ogromnych sum na giełdzie czy zajmować się lokatami w banku, wystarczy przenieść się na rynek nieruchomości. Aby jednak osiągnąć zyski, trzeba zadbać o dobry, długoterminowy plan, w którym należy wziąć pod uwagę koszty związane z opłatami dla kompleksu i ewentualną reklamę, aby zachęcić klientów do wynajmu naszego mieszkania. Jeżeli interesujesz się rynkiem nieruchomości, a jeszcze nigdy nie słyszałeś o condominium połączonym z hotelem, to teraz jest dobra pora, aby się nim zainteresować!