Jeśli myślisz o inwestowaniu w apartament…

Popularność apartamentów inwestycyjnych rośnie z dnia na dzień – o tym sposobie powiększania kapitału mówi się coraz częściej i przyciąga on wielu zaciekawionych inwestorów szukających nowych rozwiązań na rynku.

Czym jest aparthotel?

Aparthotel jest połączeniem hotelu z apartamentem do wynajęcia – można zamieszkać na kilka czy kilkanaście dni w prywatnym mieszkaniu bez podpisywania stosownej umowy i nawet być obsłużonym jak w hotelu – wiele kompleksów posiada infrastrukturę charakterystyczną dla hoteli, włączając w nią restauracje, usługi cateringowe, siłownie czy baseny. Taki nocleg jest świetnym rozwiązaniem na wycieczki turystyczne czy wyjazdy biznesowe, dla singli czy dla całej rodziny. Takie mieszkanie posiada sypialnie, wspólny pokój dzienny, łazienkę oraz aneks kuchenny.

Jak pomnożyć kapitał z pomocą aparthoteli?

Większość ludzi chcąc wzbogacić się lokuje swoje środki w banku i cierpliwie czeka wiele lat na ich pomnożenie lub inwestuje w akcje na giełdzie, co niesie ze sobą wysokie ryzyko, ale i wysoką nagrodę. Zamiast decydować się na tak skrajne sposoby, można znaleźć złoty środek inwestując w apartamenty.

Wystarczy zakupić mieszkanie w takim kompleksie i udostępniać je gościom za odpowiednią cenę. To rozwiązanie wiąże się z wieloma korzyściami, jak i pewnym ryzykiem i oczywiście wydatkiem.

Inwestycja w apartamenty

Inwestując swoje środki w apartamenty inwestycyjne nie będziemy musieli czekać na wzbogacenie się tak długo, jak lokując je w banku, ale nie ryzykujemy tak bardzo jak na giełdzie. Jako że znaczenie takich apartamentów i popyt na nie na rynku światowym rośnie, można spodziewać się wielu klientów z pomocą dobrej prowadzenia dobrej kampanii marketingowej i atrakcyjnych cen.

O czym pamiętać chcąc zainwestować w apartamenty condo?

Należy pamiętać, że z inwestycją wiąże się oczywiście zakup takiego lokum – nie są to małe kwoty, więc jeżeli nie posiadamy własnych środków należy skorzystać z pomocy banku i kredytu, który powinien spłacić się z zysków z mieszkania. Należy zadbać także o przyjemny dla oka wystrój wnętrza. Również płacimy za utrzymanie mieszkania oraz całego kompleksu w czystości, różne podatki i czynsze za mieszkanie, wodę, gaz, media. Trzeba również wydać pieniądze na odpowiednią reklamę, która przyciągnie potencjalnych klientów do mieszkania.